Dunaterm Masterpress Szénacél Press szűkitő 22-15 BB (ZP1302)
- Házhoz szállítás: 1 790 Ft
- PostaPont: 1 790 Ft
- Személyes átvétel átvételi pontunkon (Budapest: 2 munkanap, ország többi része: 3-4 munkanap): ingyenes
Leírás
Dunaterm Masterpress Szénacél Press szűkitő 22-15 BB (ZP1302)
A DUNATERM MASTERPRESS SZŰKÍTŐ IDOM 22-15BB a tökéletes választás minden olyan fűtési és hűtési rendszerhez, ahol elengedhetetlen a megbízhatóság, a tartósság és a precíz kivitel. Ez az ötvözetlen, kívül tüzihorganyzott acél idom – melyet a Dunaterm Brand garantál – nem csupán a maximális 16 bar üzemi nyomásnak és a -20°C-tól +120°C-ig terjedő hőmérsékleti tartománynak áll ellen, hanem a mindennapi kihívásokat is könnyedén veszi. A BB szűkített karmantyú kivitelnek köszönhetően a 22-15 mm-es átmérő biztosítja a hatékony átmenetet, miközben a mindössze 0,061 kg súly a könnyű szerelhetőséget is garantálja. Válassza a DUNATERM MASTERPRESS szűkítő idomot, ha nem szeretne kompromisszumot kötni a biztonság, a minőség és a teljesítmény terén! Emelje rendszerét új szintre ezzel a megbízható, hosszú élettartamú idommal, amely mind a fűtés, mind a hűtés területén kiválóan bizonyít.
Dunaterm Masterpress Szénacél Press szűkitő 22-15 BB Csatlakozók megfelelnek az EN 10305-3 normának. Az idom anyaga ötvözetlen, kívülről tűzihorganyzott acél (Q195). Az O-gyűrű anyaga peroxiddal keményített EPDM (fekete színű) tömítés vizes rendszerekhez.
Kettős préselésellenőrzés a biztonságos kötés érdekében:
- Piros színű műanyag préselés-jelző mandzsetta a megfelelő préselés vizuális ellenőrzése érdekében.
- LBP – „Leak Before Press” O-gyűrű. Préseletlen, vagy nem megfelelően préselt csatlakozó esetén nyomáspróbakor az LBP O-gyűrű a víz- vagy levegő szivárgásával jelzi a nem megfelelő kötést. Helyes préselés esetén a csatlakozók teljes mértékben víz- és légtömörek lesznek.
- Kompatibilis csőtípusok:
Kívül horganyzott Q195 ötvözetlen acélcső (széntartalom 0,06 % – 0,12 %, acéltartalom >99 %; a belső homogoén struktúrát biztosító hydroforming eljárással készült cső), tűzihorganyzott cső (kívül, vagy kívül-belül), DIN EN 10305-3 VDI 2035 és DIN EN 12828 szabványoknak megfelelő cső.
A sűrített levegővel történő használat feltételei az EPDM (fekete) O-gyűrű használata mellett:
- száraz levegő esetén: teljes mértékben megengedett a használat
- víztartalmú levegő esetén maximum 880 mg/m3 víztartalomig megengedett a használat (ISO 8573 szerint)
- kizárólag szintetikus olaj tartalmú levegő esetén maximum 25 mg/m3 olajtartalomig megengedett a használat (ISO 8573 szerint)
- a fent megadott víz,- vagy szintetikus olaj tartalom felett az EPDM O-gyűrűvel szerelt idom használata nem megengedett.
Műszaki adatok:
- Üzemi hőmérséklet: -20°C – +120°C.
- Maximális hőmérséklet (csak rövid ideig): 150°C.
- aximális üzemi nyomás: 16 bar.
Műszaki adatok
| Tömeg | 0,06115 kg |
|---|---|
| Gyártó | Dunaterm Brand |
| Átmérő | 22-15 |
| Súly | 0,061 kg |
| Max. üzemi nyomás | 16 bar |
| Kivitel | BB szűkített karmantyú |
| Méret | 22-15 mm |
| Max. hőmérséklet | -20 °C-+120 °C |
| Felhasználási terület | Fűtés,hűtés |
| Anyaga | Ötvözetlen,kivül tüzihorganyzott acél |
| Hírlevél | 20250302 |

