Dunaterm Masterpress Szénacél Press iv 45° 18-18 Kb (ZP0802)
- Házhoz szállítás: 1 790 Ft
- PostaPont: 1 790 Ft
- Személyes átvétel átvételi pontunkon (Budapest: 2 munkanap, ország többi része: 3-4 munkanap): ingyenes
Leírás
Dunaterm Masterpress Szénacél Press iv 45° 18-18 Kb (ZP0802)
A DUNATERM MASTERPRESS ÍV IDOM 45° 18-18KB nem csupán egy szénacél idom – ez a megbízhatóság záloga, amikor fűtésről vagy hűtésről van szó! Az ötvözetlen, kívül tüzihorganyzott acélból készült idom ellenáll a korróziónak, garantálva a hosszú élettartamot és a biztonságos működést akár -20 °C-tól +120 °C-ig, 16 bar üzemi nyomás mellett. A 18 mm-es átmérő és a precíz 45°-os kivitel ideálissá teszi bármilyen rendszerhez, ahol a minőség elengedhetetlen. A Dunaterm márka neve egyet jelent a szakértelemmel és innovációval, így biztos lehet abban, hogy választása nem csak hatékony, de időtálló is lesz. Válassza a DUNATERM MASTERPRESS ÍV IDOMOT, és építsen olyan rendszert, amely generációkon át szolgálja otthonát vagy vállalkozását!
Dunaterm Masterpress Szénacél Press iv 45° 18-18 Kb Csatlakozók megfelelnek az EN 10305-3 normának. Az idom anyaga ötvözetlen, kívülről tűzihorganyzott acél (Q195). Az O-gyűrű anyaga peroxiddal keményített EPDM (fekete színű) tömítés vizes rendszerekhez.
Kettős préselésellenőrzés a biztonságos kötés érdekében:
- Piros színű műanyag préselés-jelző mandzsetta a megfelelő préselés vizuális ellenőrzése érdekében.
- LBP – „Leak Before Press” O-gyűrű. Préseletlen, vagy nem megfelelően préselt csatlakozó esetén nyomáspróbakor az LBP O-gyűrű a víz- vagy levegő szivárgásával jelzi a nem megfelelő kötést. Helyes préselés esetén a csatlakozók teljes mértékben víz- és légtömörek lesznek.
- Kompatibilis csőtípusok:
Kívül horganyzott Q195 ötvözetlen acélcső (széntartalom 0,06 % – 0,12 %, acéltartalom >99 %; a belső homogoén struktúrát biztosító hydroforming eljárással készült cső), tűzihorganyzott cső (kívül, vagy kívül-belül), DIN EN 10305-3 VDI 2035 és DIN EN 12828 szabványoknak megfelelő cső.
A sűrített levegővel történő használat feltételei az EPDM (fekete) O-gyűrű használata mellett:
- száraz levegő esetén: teljes mértékben megengedett a használat
- víztartalmú levegő esetén maximum 880 mg/m3 víztartalomig megengedett a használat (ISO 8573 szerint)
- kizárólag szintetikus olaj tartalmú levegő esetén maximum 25 mg/m3 olajtartalomig megengedett a használat (ISO 8573 szerint)
- a fent megadott víz,- vagy szintetikus olaj tartalom felett az EPDM O-gyűrűvel szerelt idom használata nem megengedett.
Műszaki adatok:
- Üzemi hőmérséklet: -20°C – +120°C.
- Maximális hőmérséklet (csak rövid ideig): 150°C.
- aximális üzemi nyomás: 16 bar.
Műszaki adatok
| Tömeg | 0,06217 kg |
|---|---|
| Gyártó | Dunaterm Brand |
| Átmérő | 18 mm |
| Súly | 0,062 kg |
| Max. üzemi nyomás | 16 bar |
| Méret | 18 mm |
| Max. hőmérséklet | -20 °C-+120 °C |
| Felhasználási terület | Fűtés,hűtés |
| Kivitel | KB iv 45° |
| Anyaga | Ötvözetlen,kivül tüzihorganyzott acél |
| Hírlevél | 20250302 |

